Základné informácie o elektrickom podlahovom vykurovaní - Vladimír Fabo - ELEKTRICKÉ PODLAHOVÉ VYKUROVANIE

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Základné informácie o elektrickom podlahovom vykurovaní

5 dôvodov prečo si vybrať elektrické podlahové vykurovanie
1. Priaznivé obstarávacie náklady a prispôsobivosť

Náklady na obstaranie elektrického podlahového kúrenia sú o 40 až 50% nižšie ako u klasického teplovodného kúrenia s radiátormi, pričom životnosť vykurovacích káblov presahuje 50 rokov. Prispôsobivosť elektrického podlahového kúrenia spočíva v tom, že vykurovacie káble možno inštalovať na plochy ľubovoľných veľkostí a tvarov.

2. Zdravotné výhody a ideálna teplotná pohoda

Vďaka minimálnej cirkulácii vzduchu a nízkej teplote vykurovacieho prvku odpadá napaľovanie a vírenie prachu; čistota sa udržuje ľahšie ako u klasických systémov. Ideálna tepelná pohoda je dosiahnutá vďaka priaznivému vertikálnemu rozloženiu teplôt.

3. Nižšia spotreba energie

Zrovnateľná tepelná pohoda je dosiahnutá pri teplote vzduchu o 2 až 3°C nižšej ako pri vykurovacom systéme s radiátormi a preto dochádza aj k zníženiu tepelnej straty miestnosti a tým aj vyplývajúcej spotreby energie o 10 až 15%.

4. Voľná podlahová plocha

Už žiadne problémy s maľovaním alebo rozmiestňovaním zariadenia. Z vykurovacieho systému sú viditeľné len termostaty - ostatné prvky sú skryté v konštrukcii podlahy.

5. Presná a rýchla regulácia

Každá miestnosť je vybavená vlastným termostatom, ktorý sníma teplotu podlahy a priestoru. Takto je možno regulovať teplotu každej miestnosti nezávisle. Termostaty dokážu pracovať samostatne alebo v sieti medzi sebou navzájom, možno ich tiež riadiť počítačom. Novinkou je bezdrôtová regulácia Devilink. Potrebujete ovládať svoje kúrenie na diaľku? Nie je problém – systémom WEBHOME dokážete zapnúť a vypnúť termostaty, riadiť teplotu každej miestnosti na diaľku cez internet alebo mobilným telefónom cez GSM sieť. WEBHOME dokáže ovládať aj iné elektrické spotrebiče, ako napríklad bojler, merať vonkajšiu teplotu, prijímať poplachové signály z externého alarmu objektu, a pod.

Princíp a základný popis elektrického podlahového vykurovania

..........Pokiaľ ako zdroj tepla používame elektrinu, je použitie vykurovacích káblov ekonomicky i prevádzkovo výhodnejšie oproti tradičným spôsobom vykurovania (elektrokotol, akumulačná nádrž, konvektory). Vykurovacie káble tvorí odporové vykurovacie jadro, v ktorom dochádza k premene elektrickej energie na tepelnú, čím je ohrievaný celý kábel a následne i betónová vrstva, v ktorej je vykurovací kábel uložený. Konštrukcia podlahy teda tvorí vykurovaciu dosku, ktorá odovzdáva tepelnú energiu nielen vzduchu v miestnosti, ale formou sálania ohrieva aj ostatné konštrukcie v miestnosti (steny, strop, zariadenie, ...).
..........
Elektrické podlahové vykurovanie môže z hľadiska prevádzkovania vykurovacieho systému slúžiť ako jediný zdroj tepla v miestnosti (hlavné vykurovanie), alebo môže byť iba ako doplnok iného zdroja tepla (temperovanie podlahy).

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky